wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

dentysta włocławek

ŁUNIEWSCY

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Przebarwienia zębów wynikają z nagromadzenia w nich barwników. Mogą one być efektem istniejących chorób ogólnych takich jak choroby genetyczne, schorzenia trzustki, zaburzenia hormonalne czy choroby krwi. Jednak najczęściej największy wpływ na zmianę barwy zębów ma codzienna dieta i sposób życia. Kawa, herbata, soki, czerwone wino i niektóre zioła silnie przebarwiają zęby. Dodatkowo bardzo negatywny wpływ na barwę ma tytoń - palenie papierosów.

Zęby stają się również ciemniejsze po leczeniu endodontycznym. Po urazie czasem szarzeją, co jest objawem martwicy zęba. Poza tym przebarwieniu ulegają zęby ze zmianami próchnicowymi oraz wypełnieniami amalgamatowymi. Naturalnym jest również, że wraz z wiekiem barwa zębów zmienia się na ciemniejszą.


Jak wybielić zęby?

Zdecydowanie za najskuteczniejsze uważa się wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Środki dostępne w drogeriach i aptekach są skuteczne, jedynie po wcześniejszym oczyszczeniu zębów przez lekarza lub higienistkę dentystyczną i stosuje się je najczęściej do podtrzymania efektu, po uprzednim wybieleniu zębów w gabinecie lub do delikatnego rozjaśnienia zębów. Istnieją dwie podstawowe techniki wybielania zębów – wybielanie zębów w gabinecie (technika „in office”) lub wybielanie zębów nakładkowe (domowe). 

 

Wybielanie zębów lampą

Wybielanie zębów lampą można przeprowadzić już w 60 minut. Podczas usługi higienistka stomatologiczna ocenia kolor zębów (specjalnym kolornikiem do wybielania), zabezpiecza dziąsła i wargi przed działaniem preparatu wybielającego, zakłada pacjentowi okulary ochronne i nakłada żel wybielający na łuki zębowe. Po kilkunastominutowej sesji z lampą żel jest zmywany, a następnie ponowne nakładany i naświetlany. Taki proces powtarza się kilkukrotnie. Po tym etapie usuwa się żel i żywicę zabezpieczającą dziąsła oraz ocenia uzyskany efekt wybielenia zębów. 


Profesjonalne wybielanie zębów Włocławek

 

W naszym gabinecie oferujemy obie techniki wybielania zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie przeprowadzane jest najlepszymi preparatami dostępnymi na rynku, jednocześnie gwarantujemy bardzo atrakcyjną cenę

 

 

POWRÓT

USŁUGI - powrót

USŁUGI - powrót

Wybielanie zębów Włocławek

wybielanie zębów Włocławek
zębów wybielanie Włocławek
rozjaśnianie zębów Włocławek
wybielanie zębów we Włocławku

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 604 498 113

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2016


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/