Aparat nakładkowy czy metalowy?

czas leczenia aparatem nakładkowym bywa znacznie krótszy niż aparatem klasycznym - całe leczenie może trwać nawet tylko

3 miesiące!

leczenie aparatem nakładkowym jest mniej bolesne i bardziej komfortowe niż aparatem cienkołukowym

wbrew pozorom cena aparatu nakładkowego nie różni się mocno od ceny całego leczenia klasycznym aparatem cienkołukowym

Jak przebiega leczenie nakładkami Invisalign w naszym gabinecie?

ortodonta włocławek
ortodoncja włocławek

INVISALIGN WŁOCŁAWEK - APARAT NAKŁADKOWY WŁOCŁAWEK

ŁUNIEWSCY

dentysta włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek

NIEWIDOCZNY APARAT ORTODONTYCZNY - komfortowe prostowanie zębów dla każdego

Centrum Stomatologii ŁUNIEWSCY jest certfikowanym gabinetem INVISALIGN - jednym z nielicznych we Włocławku i okolicach, w którym lekarze ortodonci leczą tą metodą!

 

W naszym gabinecie, w odróżnieniu od niektórych w okolicy, leczenie prowadzi certyfikowany ortodonta, który ma kompetencje do leczenia ortodontycznego!

Dla wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych ostateczna decyzja odnośnie leczenia jest związana z ewentualnymi kosztami, jakie muszą ponieść. Odpowiedź na pytanie, ile wyniósłby koszt leczenia Twoich zębów, nie jest jednak oczywista. Wszystko zależy od tego, jaką wadę zgryzu ma dany pacjent (czyli m.in. ile nakładek invisalign musiałby nosić). Przezroczysty aparat ortodontyczny to zazwyczaj koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Orientacyjne ceny można sprawdzić na naszej stronie internetowej.

Cena leczenia metodą Invisalign Włocławek

  • dyskrecja i estetyczny wygląd

  • elastyczne, cienkie i komfortowe tworzywo

  • kształt stworzony indywidualnie dla każdego pacjenta

  • ułatwione mycie zębów

  • możliwość samodzielnego zdjęcia aparatu w każdym momencie

  • delikatność dla dziąseł, ust i uzębienia

  • pełna skuteczność i satysfakcjonujący efekt leczenia

  • łatwe utrzymanie czystości nakładek 

  • przejrzysty plan leczenia z pełnią kosztów 

Zalety aparatów ortodontycznych Invisalign

Ponieważ z łatwością można zdjąć nakładki i w pełni odsłonić zęby, nie ma obaw o to, że w zakamarkach pomiędzy elementami, jak w przypadku tradycyjnego aparatu, odkładać się będzie płytka nazębna. Zarówno zęby, jak i sam aparat, wystarczy wyjąć i umyć tradycyjnie, na przykład miękką szczoteczką. Do czyszczenia aparatu można stosować na przykład dedykowany temu środek lub po prostu delikatne, myjące substancje. Po wyczyszczeniu nakładki pozostaje już tylko przepłukać letnią wodą. Aparat ruchomy pozwala na łatwą i dokładną higienę jamy ustnej bez dodatkowych narzędzi czy specjalistycznych szczoteczek do czyszczenia aparatów.

Aparat nakładkowy Invisalign – jak dbać o higienę jamy ustnej?

Obie metody prostowania uśmiechu – zarówno nakładkowa, jak i ta wykorzystująca aparat stały, są skuteczne i z powodzeniem wykorzystywane w stomatologii. Nakładki invisalign ze względu na swoją unikatową konstrukcję w wielu aspektach podniosły jednak poprzeczkę dotychczasowym osiągnięciom ortodoncji. Chodzi o szczególne właściwości zastosowanego materiału – elastyczny, cienki aparat jest nie tylko dyskretny, wygodny w użytkowaniu, ale i nie powoduje urazów. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z leczeniem, cena nakładek bywa porównywalna z terapią metalowym aparatem. Znaczniejsze różnice na korzyść niewidocznego aparatu można zauważyć natomiast czasem w kontekście czasu leczenia, a już zdecydowanie – w elastyczności i subtelności procesu prostowania zębów. Ostateczna decyzja co do tego, które rozwiązanie wybrać dla siebie, powinna zapaść w konsultacji z ortodontą.

Invisalign czy tradycyjny aparat ortodontyczny?

Leczenie ortodontyczne Invisalign Włocławek rozpoczyna wizyta konsultacyjna, podczas której ortodonta Włocławek przeprowadza szczegółowy wywiad i wykonuje szereg badań takich jak zdjęcia RTG czy tomografia komputerowa. Ze względu na specyfikę aparatu niezbędne jest także pobranie wycisków szczęki, które posłużą do wykonania modeli. W przypadku Invisalign Włocławek zamiast tradycyjnej formy używanej przy aparatach stałych, stosuje się najczęściej tzw. cyfrowe wyciski – w formie skanu 3D jamy ustnej.

W gabinecie stomatologicznym powstaje też plan leczenia oparty o wykonany komputerowo projekt w technologii ClinCheck – oprogramowanie pokazuje, w jaki sposób zęby będą się przemieszczały w trakcie leczenia. Następnie tworzy się spersonalizowane alignery (nakładki).

Kolejnym etapem jest odbiór zestawu nakładek, które pacjent wymienia co 1-2 tygodnie na nowe. Co 6-8 tygodni przez cały proces leczenia należy stawiać się na wizyty kontrolne, podczas których stomatolog monitoruje przebieg terapii i jej postępy.

Cały proces kształtowania nowego uśmiechu może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od stopnia złożoności występującej wady zgryzu.

Jak wygląda leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign?

Wiele wad zębowych i zgryzowych może zostać wyeliminowanych dzięki tego rodzaju leczeniu ortodontycznemu. Niewidoczne nakładki będą odpowiednie zarówno dla osób, których zęby są nieznacznie skrzywione, jak i dla tych, którzy borykają się z poważnymi wadami zgryzu. Przykładem mogą być stłoczenia zębów, czyli sytuacje, gdy w szczęce czy żuchwie pacjenta nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zęby mogły znajdować się na swoich prawidłowych pozycjach w łuku zębowym. Wówczas dochodzi do tego, że zęby mogą rotować, wysuwać się zarówno w stronę ust, jak i języka, przepychać kolejne zęby w niewłaściwe miejsca. Nieodpowiednie ułożenie zębów, zły rozkład sił podczas nacisku przy gryzieniu – niszczy zęby. Ponadto taki zgryz jest trudniejszy do utrzymania w czystości i występuje większa tendencja do odkładania się płytki nazębnej.

Odwrotna sytuacja, czyli szparowatość, także w wielu przypadkach wymaga leczenia. Diastema i zbyt rozległe przestrzenie zębowe, regularnie naruszane podczas gryzienia, mogą powodować podrażnienia dziąseł. Ta wada, jak i diastema, mogą być zlikwidowane za pomocą nakładek. Zgryz krzyżowy także może być wskazaniem do leczenia ortodontycznego invisalign. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia, gdy dolne zęby zachodzą na górne podczas zagryzania. Dochodzi wówczas do nadmiernego ścierania koron czy cofania się dziąseł.

Inną wadą niebezpieczną dla zdrowia zębów jest zgryz głęboki, czyli taki, w którym przednie zęby u góry całkowicie zasłaniają zęby przednie z dolnego łuku zębowego. I w tym przypadku zachodzi ryzyko ścierania się zębów i utraty kształtu. Nakładkami poniekąd leczyć można także tyłozgryz (cofnięcie żuchwy i zęby górne ulokowane bardziej z przodu, niż dolne), przodozgryz (wysunięcie żuchwy do przodu, zęby dolne znacznie przed górnymi) czy zgryz otwarty (zęby nie stykające się podczas zagryzania) – w tych przypadkach konieczna jest często także interwencja chirurgiczna.

1. Wizyta konsultacyjna u lekarza ortodonty obejmująca badanie wewnątrzustne, badania RTG, fotografie i omówienie wady zgryzu

 

2. Druga wizyta obejmująca pobranie skanu 3D lub wycisku zębów pacjenta

 

3. Oddanie pierwszych zestawów nakładek Invisalign

 

4. Regularne wizyty kontrolne co około 6 tygodni - wizyty te są bezpłatne 

 

5. Po zakończeniu leczenia wykonanie retencji ortodontycznej

UMÓW WIZYTĘ

Jakie wady zgryzu leczy się za pomocą aparatu Invisalign Włocławek?

Leczenie invisalign Włocławek jest zaskakująco proste w swojej innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym. Zamiast tradycyjnej konstrukcji złożonej z zamków, drutów i gumek, ten aparat na zęby stanowią po prostu przezroczyste nakładki. Są to tak zwane alignery. Jednym szybkim ruchem umieszcza się je osobno na dolny i górny łuk zębowy – w zależności od potrzeb osoby leczonej. Z łatwością pacjent może więc w razie potrzeby samodzielnie zdjąć lub założyć nakładki.

Ta metoda leczenia wad zgryzu za pomocą odpowiednio skonstruowanych płytek polega na delikatnym nacisku wywieranym na wymagające przesunięcia zęby. Milimetr po milimetrze, cieniutkie i przezroczyste, elastyczne nakładki przesuwają zęby i nadają uśmiechowi pożądany kształt. Aparat ortodontyczny w formie silikonowych alignerów to rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków. Same nakładki są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, stworzone na bazie cyfrowego skanu 3D. Jedynym, co pacjent musi robić, by zyskać piękny uśmiech, jest noszenie nakładek na zęby minimum 22 godziny na dobę, wymienianie ich na nowe komplety i odbywanie wizyt kontrolnych.

UMÓW WIZYTĘ

Invisalign Włocławek
Invisalign Włocławek leczenie

Czym jest aparat ortodontyczny Invisalign?

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2023


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

dofinansowanie

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

invisalign włocławek