All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2023


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

dofinansowanie

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

POWRÓT

Chirurg stomatolog Włocławek

LEKARZE - powrót

lek. dent. Katarzyna Łuczak

chirurg stomatolog Włocławek

 

Godziny przyjęć:   

piątek 12:00 - 20:00

sobota 9:00 - 16:00

(jeden weekend w miesiącu) 

 

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwerstetu Medycznego. W 2022 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej. Poza naszym gabinetem Pani Doktor przyjmuje w najlepszych gabinetach w Warszawie. 

 

W naszym gabinecie chirurg stomatolog Włocławek wykonuje zabiegi:

  • ekstrakcja zęba,

  • usunięcie zęba zatrzymanego lub pozostawionych korzeni (zabiegi dłutowania)

  • resekcja wierzchołka korzenia lub usunięcie części korzeni w zębie wielokorzeniowym (pozwala uratować ząb przed ekstrakcją poprzez usunięcie tylko tego fragmentu, który jest przyczyną przewlekłych, niegojących się stanów zapalnych tkanek okołowierzchołkowych),

  • wyłuszczenie torbieli,

  • plastyka wyrostka zębodołowego,

  • korekcja tkanek miękkich (np. plastyka dziąseł, podcięcie wędzidełka wargi lub języka).

 

W codziennej praktyce jako chirurg stomatolog Włocławek Pani Doktor przykłada dużą uwagę do rozmowy z pacjentem, jak najmniej inwazyjnego i stresującego przeprowadzania zabiegi oraz jak najwyższego komfortu pozabiegowego. 

 

Nieustannie poszerza swoje umiejętności oraz podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach stomatologicznych. 

 

Procedury z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane mogą być jako leczenie wspomagające w innych dziedzinach stomatologii, np.:
* w endodoncji (zabieg resekcji wierzchołka korzenia, radektomii), 
* w ortodoncji (odsłonięcie zęba zatrzymanego i wprowadzanie go do łuku zębowego, zabiegi kortykotomii, usuniecie ósemek przed leczeniem ortodontycznym, usuniecie zębów nadliczbowych, usunięcie zębów przy stłoczeniach przed leczeniem ortodontycznym), 
* w protetyce (wydłużenie korony klinicznej zęba, usunięcie korzeni resztkowych przed przeprowadzeniem leczenia protetycznego), 
* w stomatologii dziecięcej (zaopatrzenie zębów po urazie, zabieg replantacji zęba, usunięcie zębów będących w reinkluzji, usunięcie zębów blokujących wyrzynanie zębów stałych, usunięcie zębów nadliczbowych). 

 

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Po przeprowdzeniu zabiegów chirurg stomatolog Włocławek specjalistyczne zabezpiecza rany zakładając do nich odpowiednie lekarstwo bądź wykonując ich szycie.  Dzięki nowoczesnej medycynie jesteśmy w stanie zniwelować wszelkie niedogodności bólowe i zawsze staramy się by taka operacja przebiegła w jak najmniejszym stresie dla pacjenta.

 

Przed każdym zabiegiem nasz chirurg stomatolog Włocławek wykonuje konsultację i przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, dzięki czemu można z odpowiednią starannością zaplanować wszystkie czynności. Na tym etapie możliwe jest także określenie, czy pacjent wymaga odpowiedniego przygotowania. Chirurg stomatolog wykonuje diagnostykę z użyciem najlepszego, specjalistycznego sprzętu, który jest dostępnym w naszym Centrum Stomatologii. 

 

Dlaczego wykonujemy usuwanie ósemek Włocławek i dlaczego powinien wykonać to chirurg stomatolog Włocławek?

 

Ósemki, czyli trzecie trzonowce, potocznie nazywane są zębami mądrości, wyrzynają się później niż reszta uzębienia – zazwyczaj między 18-stym, a 25-tym rokiem życia. Wielu pacjentom mogą kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. Wynika to z tego, że często w łuku zębowym brakuje dla nich miejsca. W efekcie ósemki wyrzynają się w niewłaściwy sposób – skośnie lub nawet poziomo. Usuwanie ósemek Włocławek wykonuje się wtedy, gdy rosną w nieprawidłowy sposób oraz powodują przesuwanie się innych zębów bądź ich stłoczenie – co prowadzi do wad zgryzu i konieczności przeprowadzenia leczenia ortodontycznego. Gdy ósemka się jeszcze nie pojawiła, ale już uciska na korzeń siódemek (lub powoduje inne komplikacje), można podjąć decyzję o chirurgicznym usunięciu ósemek. Pomimo, że zęby mądrości późno wychodzą, to szybko atakuje je próchnica – również wtedy, można je usunąć.

 

W Centrum Stomatologii Łuniewscy wykonujemy chirurgiczne usuwanie ósemek Włocławek, usuwanie zębów stałych zatrzymanych oraz zębów mlecznych. Nasz chirurg stomatolog Włocławek dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować dolegliwości związane z usuwaniem oraz stworzyć dla pacjenta komfortową atmosferę. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzi dokładną diagnostykę - wykona pantomogram lub CBCT. 

 

Aby chirurgiczne usuwanie ósemek Włocławek przebiegało szybko i sprawnie używamy najwyższej jakości narzędzi chirurgicznych oraz specjalnych urządzeń do rozcinania zębów. Ranę po ekstrakcji zęba zaopatrujemy specjalną gąbką kolagenową oraz zakładamy szwy, co przyspiesza gojenie. Pierwsze dni po usuwaniu ósemek mogą sprawiać dyskomfort. Stąd tak ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarskich. Należy szczególnie uważać, by nie podrażniać dziąseł podczas szczotkowania. Można przyjmować środki przeciwbólowe, a żeby zmniejszyć opuchliznę, warto stosować zimne okłady. Z czasem przykre objawy powinny stopniowo ustępować.

 

Usuwanie ósemek Włocławek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Chirurg stomatolog Włocławek przed zabiegiem dokładnie informuje o procedurze usunięcia zęba a po ekstrakcji wręcza pisemne zalecenia.

 

Jeżeli interesuje Państwa usuwanie ósemek Włocławek to dobre miejsce na znalezienie kompetentnego dentysty. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kliniki.

 

Rejestracja odbywa się w dni robocze od godziny 9:00 do 19:00 - 604 498 113 

 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty!

 

Zaprasza chirurg stomatolog Włocławek!

 

 

 

ŁUNIEWSCY

dentysta włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek