ŁUNIEWSCY

dentysta włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek

Dlaczego wykonać pantomogram w naszej placówce?

radiologia włocławek
zdjęcie pantomograficzne Włocławek

PANTOMOGRAM WŁOCŁAWEK

PANTOMOGRAM WŁOCŁAWEK - zdjęcie pantomogarficzne Włocławek

Centrum Stomatologii ŁUNIEWSCY oferuje rozszerzoną diagnostykę radiologiczną - zdjęcia pantomograficzne (OPG), zdjęcia cefalometryczne, badania CBCT.

 

Badania wydawane są pacjentowi od razu. Nie jest konieczne wcześniejsze umówienie się na badanie, choć najlepiej skontaktować się telefonicznie by skrócić czas oczekiwania. 

 • planowane leczenie ortodontyczne

 • stan po urazacj 

 • choroby przyzębia

 • głęboka próchnica zębów

 • kamica ślinianki podżuchwowej i podjęzykowej

 • usuwanie zębów (szczególnie przy konieczności usunięcia wyrżniętych lub zatrzymanych zębów, np. zębów mądrości (ósemek))

 • przed wykonanie implantów

 • przed wykonaniem niektórych zabiegów chirurgicznych poza jamą ustną np. przed operacją zaćmy, przed operacjami kardiologicznymi

 • ogólna diagnostyka ognisk infekcji

 • diagnostyka w chorobach przewlekłych, nowotworowych i autoimmunologicznych

WSKAZANIA DO WYKONANIA PANTOMOGRAMU

 1. Na recepcji zostaniesz poproszony o przedstawienie skierowania oraz wypełnienie dokumentów -  wyrażenie zgody na przetwarzanie danych, przesłanie zdjęcia, informację o ciąży. 

 2. Następnie, poprosimy Cię o zdjęcie wszystkich ruchomych elementów metalowych z okolicy głowy i szyi: kolczyków, spinek, naszyjników a także wszystkich ruchomych elementów protetycznych i ortodontycznych, których używasz na co dzień.

 3. Po wejściu do pracowani RTG personel poprosi Cię o założenie ołowianego fartucha.

 4. Personel przekaże instrukcję, jak prawidłowo ustawić się do badania  

 5. Brodę będziesz miał mieć opartą na specjalnym wsporniku, przytrzymując zębami specjalny uchwyt    

 6. Powinieneś stać nieruchomo, aż głowica pantomogramu obróci się dookoła Twojej głowy i w tym czasie wykona zdjęcie. Będzie to trwało niecałe 14 sekund.

 7. Po wykonanym badaniu, otrzymasz do ręki na płycie CD oraz na wskazany adres e-mail swoje zdjęcia w wersji cyfrowej. Jeśli na skierowaniu lekarz zlecił nam wykonanie opisu badania lub Ty zleciłeś by go otrzymać, nasz zespół opisujący sporządzi go i dostarczymy Ci go w ciągu 7 dni roboczych. 

Jak przebiega badanie pantomograficzne?

 1. Pantomogram nie wymaga szczególnego przygotowania.

 2. Przed zabiegiem personel poprosi o ściągnięcie biżuterii, okularów oraz metalowych przedmiotów, które mogłyby zakłócić obraz.

 3. Personel założy Ci również fartuch ołowiany, który chroni resztę ciała przed wystawieniem go na promieniowanie miękkie, powstałe wskutek rozproszenia wiązki głównej, kierowanej na prześwietlane obszary i zabezpiecza organy wrażliwe na promieniowanie.       

 4. Do pantomogramu nie trzeba być na czczo.

 5. Wykonanie pantomogramu nie jest bolesne - wykonanie go nie stanowi problemu u większości dzieci. Istotnym jedynie jest, aby nie ruszać się w czasie wykonywania badania, o czym lepiej wcześniej poinformuj dziecko. 

 6. Zdjęcie pantomograficzne nie jest wykonywane u pacjentek w ciąży.

 7. Skierowanie od lekarza niezbędne jest do wykonania każdego badania rtg, a więc również i na pantomogram. Skierowanie może wystawić każdy lekarz stomatolog

1. Krótkie terminy oczekiwania - możesz przyjechać dowolnego dnia w godzinach pracy gabinetu

 

2. Badanie wydawane jest od razu po wykonaniu

 

3. Jako jedyna placówka oferujemy możliwość OPISU ZDJĘCIA - aby Pacjent też wiedział i rozumiał, jaki jest wynik badania

 

4. Posiadamy aparat najwyższej jakości i rozdzielczości - CS 8200 3D 

 

5. Posiadamy wyszkoloną radiologicznie kadrę lekarską - dr n. med. Joanna Łuniewska-Rajch ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie radiologii stomatologicznej i przez lata pracowała w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Warszawskiego Uniwerystetu Medycznego

 

6. Posiadamy atrakcyjną ofertę cenową

UMÓW BADANIE

Jak się przygotować do badania?

Pantomogram zębów w potocznym języku jest nazywany zdjęciem panoramicznym lub w skrócie OPG, czyli zdjęciem ortopantomograficznym. Podobnie jak w każdym badaniu rtg, obraz uzyskiwany jest tu dzięki prześwietleniu określonej części ciała, najczęściej szczęki i żuchwy oraz otaczających ją struktur i tkanek, za pomocą niewielkiej dawki promieniowania jonizującego.

Pantomogram jest to zdjęcie RTG wszystkich zębów. Obecnie badanie pantomograficzne stało się podstawowym badaniem przeglądowym które powinno wykonywać się raz na dwa lata. Stomatolog, dzięki zdjęciu rtg jamy ustnej oraz jej okolic, może zauważyć urazy, takie jak np. złamania oraz nieprawidłowości w obrębie kości szczęki, stawów skroniowo żuchwowych oraz torbiele, uszkodzone zęby, infekcje i guzy niedające do tej pory objawów.

UMÓW BADANIE

Pantomogram Włocławek
pantomografia włocławek

Czym jest pantomogram?

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2023


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

dofinansowanie

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

zdjęcie zębów włocławek