wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

dentysta włocławek

ŁUNIEWSCY

Profilaktyka?

W celu zachowania pięknych i zdrowych zębów, niezbędna jest regularna higiena jamy ustnej. Codzienne dokładne szczotkowanie oraz nitkowanie zębów są podstawą jej utrzymania. Jednak takie czynności mogą być niewystarczające. Istotne są regularne wizyty u dentysty, a także profesjonalne zabiegi mające oczyścić zęby i zabezpieczyć je przed próchnicą. 

 

Zaliczamy do nich:

  • skaling – usuwanie kamienia nazębnego;

  • piaskowanie – czyszczenie zębów z osadu nazębnego;

  • higienizacja obejmuje skaling i piaskowanie zębów

  • fluoryzacja;

  • lakowanie.


Skaling - usuwanie kamienia

 

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling – to zabieg konieczny dla każdego, ze względów higienicznych i estetycznych. Powinien być wykonywany 1-2 razy do roku, a w przypadku zmian zapalnych dziąseł, nawet co 2-3 miesiące.

Regularne usuwanie kamienia nazębnego chroni zęby przed postępem choroby przyzębia - paradontozy - objawiającej się stopniowym coraz większym odsłanianiem szyjek zebów. Dodatkowo skaling usuwa bakterie z miejsch, których pacjent sam nie jest w stanie oczyścić w domu. Chroni przed nieprzyjemnym zapachem z ust i poprawia estetykę. W celu uzyskania lepszego efektu zaleca się wykonanie po nim piaskowania. 

Skaling wykonuje się przy pomocy specjalnej końcówki ultradźwiękowej, która chłodzona duża ilością wody, powoduje "odczepianie" kamienia od powierzchni zęba. 


Piaskowanie zębów - czyszczenie zębów

 

Zabieg piaskowania pomaga usunąć osad nazębny i przebarwienia spowodowane przez m.in.: palenie tytoniu, picie kawy, herbaty lub czerwonego wina. W zależności od stanu uzębienia i nasilenia nałogów, należy go wykonywać co kilka miesięcy.

Piaskowanie wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu, w którym mieszany jest specjalny proszek (dwuwęglan sodu), woda i powietrze. Taka mieszanka, wydostając się pod dużym ciśnieniem ze specjalnej  końcówki, przypominającej pistolet, pozwala na skuteczne usuwanie osadów z powierzchni szkliwa.

Piaskowanie stosuje się także jako zabieg przygotowujący do wybielania zębów.


Fluoryzacja

 

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów wskazane jest zabezpieczenie ich powierzchni. Lakierowanie fluorem (fluoryzacja) wzmacnia zęby i powoduje większą odporność na próchnicę. Profesjonalna fluoryzacja powinna być wykonywana przynajmniej dwa razy do roku. U osób dorosłych stosuje się specjalne nakładki z fluorem. Zęby dzieci powinny być pokrywane fluorem co około 3 miesiące, szczególnie w okresie wymiany uzębienia.


Lakowanie zębów 

 

Lakowanie zębów to zabieg polegający na wypełnieniu szczelin na powierzchniach zębów, specjalną światłoutwardzalną substancją zawierająca związku fluoru. Lakowanie eliminuje ryzyko rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach i zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Aby zabieg był skuteczny, należy przeprowadzić go możliwie wcześnie. Najlepiej u dzieci w wieku 6 – 8 lat zalakować pierwsze zęby trzonowe stałe. U dzieci starszych, w wieku 11 – 13 lat, lakuje się stałe zęby trzonowe drugie. U dzieci ze zwiększonym ryzykiem próchnicy zaleca się lakowanie zębów przedtrzonowych. 

Lak jest dobrze widoczny i można go łatwo kontrolować podczas standardowego badania stomatologicznego. Prawidłowo nałożony lak utrzymuje się przez kilka lat, wymaga jednak okresowej kontroli i prawidłowej higieny. 

 

HIGIENIZACJA WŁOCŁAWEK - czyszczenie zębów Włocławek

Profesjonalne przeprowadzanie usług higienizacji zębów - czyszczenie zębów Włocławek - czyszczenie zębów z kamienia oraz osadów nazębnych. 

 

USŁUGI - powrót

USŁUGI - powrót

POWRÓT

HIGIENIZACJA WŁOCŁAWEK - czyszczenie zębów Włocławek

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2016


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 604 498 113