All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2023


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

dofinansowanie

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

USŁUGI - powrót

USŁUGI - powrót

POWRÓT

Stomatologia zachowawcza jest dziedziną stomatologii zajmującą się zapobieganiem oraz leczeniem próchnicy - najczęstszej choroby przewlekłej na świecie

 

Jak się leczy próchnicę?

Próchnica postępuje stopniowo. Na wczesnym etapie, gdy na zębie widać odwapnienie w postaci białej lub nieco ciemniejszej plamki, można jeszcze uniknąć borowania zęba. Na tym etapie progresję możesz powstrzymać poprzez poprawę higieny i aplikacje fluoru. 

Jeśli jednak nie zareagujesz w porę, próchnica posunie się w głąb zęba zwiększając swój rozmiar. Bakterie zaatakują zębinę - główną tkankę zęba, obecną pod bardziej odpornym szkliwem, sprawiając, że stanie się ona miękka i odwapniona. Szkliwo ulegnie odkruszeniu, a zębina będzie coraz bardziej niszczona. W rezultacie w zębie pojawi się ubytek. Wtedy dentysta musi usunąć chorą tkankę, oczyścić "dziurę", a potem wypełnić ząb odpowiednim materiałem.

 

W naszym gabinecie posiadamy specjalną piaskarkę umożliwiającą opracowanie ubytków prawie bez nieprzyjemnego i nielubianego przez pacjentów wiercenia.


 

Wybór plomby

Rodzaj wypełnienia zależy od grubości ścianek zęba, głębokości ubytku i jego położenia. Musi być też dobrany do siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia - niedostatecznie mocna plomba może wypaść albo spowodować pęknięcie zęba. Inne wypełnienia stosuje się do zębów przednich, inne do tylnych, nie tylko ze względu na panujące siły, ale też walory estetyczne. O wyborze plomby zawsze decyduje stomatolog.

Zaplombowanie zęba trwa od 15 minut do 1 godziny i niezawsze jest możliwe na tej samej wizycie. Dentysta musi zadbać, aby wypełnienie było szczelne (żeby nie było wokół niego szczeliny, przez która bakterie mogłyby dostać się do środka, powodując próchnicę wtórną) i dobrze dopasowane do zgryzu. 

 

W czasie leczenia w wykorzystujemy najwyższej klasy materiały kompozytowe utwardzane specjalną lampą, pochodzące od renomowanych producentów. Cechujące się dobrą wytrzymałością i wysokimi walorami estetycznymi, przez co bardzo dobrze imitują utracony fragment zęba.

 

 

ŁUNIEWSCY

dentysta włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek