All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2023


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/

dofinansowanie

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

USŁUGI - powrót

POWRÓT

Najważniejsza pierwsza wizyta!

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla dziecka dużym przeżyciem, które kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie dentystycznym. Właściwe przygotowanie pociechy do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg kształtują późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego.

Na pierwszej wizycie - wizycie adaptacyjnej lekarz pokazuje dziecku, jak wygląda gabinet, pomaga mu się zapoznać z nowym otoczeniem i ewentualnie przeprowadza nieinwazyjny zabieg - np. czyszczenie zębów, fluoryzację. 


Coś specjalnie dla dzieci

Wizyty dzieci mają indywidualny przebieg - są krótsze, dopasowane do jego oczekiwań. Dodatkowo dysponujemy uwielbianymi przez dzieci kolorowymi wypełnieniami - zachęcającymi do wizyty. Każdy dzielny mały pacjent również otrzymuje od nas nagrodę za udanę współpracę!


Niezastąpiona profilaktyka

W zachowaniu zdrowych zębów u dzieci niezmiernie istotna jest profilaktyka. Rodzice powinni kontrolować prawidłową higienę jamy ustnej malca, a u najmłodszych dzieci samemu oczyszczać zęby. Istotna w ochronie zębów dziecka jest także okresowa aplikacja fluoru - fluoryzacja zębów wzmacnia szkliwo i chroni przed postępem próchnicy. Zalecanym zabiegiem u dzieci, w zębach stałych trzonowych, a niekiedy również przedtrzonowych jest lakowanie - polega ono na zalaniu głębokich bruzd (zagłębień w zębie) środkiem uszczelniającym je (lakiem). Zapobiega to gromadzeniu się pożywienia w tych miejscach i chroni przed rozwojem próchnicy na powierzchni żującej, bardzo częstej szczególnie w pierwszych zębach trzonowych. 

ŁUNIEWSCY

dentysta włocławek

CENTRUM STOMATOLOGII

wybielanie zębów włocławek
wybielanie zębów włocławek