+48 604 498 113

+48 54 231 64 31

+48 54 425 19 87

ŁUNIEWSCY

PRYWATNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Przebarwienia zębów wynikają z nagromadzenia w nich barwników. Mogą one być efektem istniejących chorób ogólnych takich jak choroby genetyczne, schorzenia trzustki, zaburzenia hormonalne czy choroby krwi. Jednak najczęściej największy wpływ na zmianę barwy zębów ma codzienna dieta i sposób życia. Kawa, herbata, soki, czerwone wino i niektóre zioła silnie przebarwiają zęby. Dodatkowo bardzo negatywny wpływ na barwę ma tytoń - palenie papierosów.

Zęby stają się również ciemniejsze po leczeniu endodontycznym. Po urazie czasem szarzeją, co jest objawem martwicy zęba. Poza tym przebarwieniu ulegają zęby ze zmianami próchnicowymi oraz wypełnieniami amalgamatowymi. Naturalnym jest również, że wraz z wiekiem barwa zębów zmienia się na ciemniejszą.


Jak wybielić zęby?

Zdecydowanie za najskuteczniejsze uważa się wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Środki dostępne w drogeriach i aptekach są skuteczne, jedynie po wcześniejszym oczyszczeniu zębów przez lekarza i stosuje się je najczęściej do podtrzymania efektu po uprzednim wybieleniu w gabinecie lub do delikatnego rozjaśnienia zębów. Istnieją dwie podstawowe techniki wybielania zębów przez lekarza dentystę – wybielanie w gabinecie (technika „in office”) lub wybielanie nakładkowe (domowe). 


 

W naszym gabinecie oferujemy obie techniki wybielania zębów.

Wybielanie w gabinecie wykonywane jest przy użyciu specjalnej lampy wzmacniającej efekt.

POWRÓT

USŁUGI - powrót

USŁUGI - powrót

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2016


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/