+48 604 498 113

+48 54 231 64 31

+48 54 425 19 87

ŁUNIEWSCY

PRYWATNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Dlaczego trzeba usunąć ząb?

Istnieje wiele wskazań do usunięcia - ekstrakcji (potocznie "wyrwania") - zęba. Najczęstszym powodem usunięcia zęba jest rozległe jego zniszczenie przez próchnicę - ząb niekwalifikujący się już do leczenia endodontycznego lub odbudowy protetycznej bądź zachowawczej. Innymi wskazaniami są zaawansowany stan zapalny tkanek otaczających ząb (kości), pionowe złamanie zęba, znaczne rozchwianie zęba wynikające na przykład z zaawansowanej choroby próchnicowej. Czasami jednak istnieje konieczność usunięcia zdrowego zęba ze wskazań ortodontycznych lub przed wykonaniem uzupełnień protetycznych. 

Usuwa się również zęby mleczne utrudniające wyrzynanie zębów stałych lub niekwalifikujące się do leczenia. 

 

Wszystkie zabiegi ekstrakcji wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. 


Jak działa znieczulenie?

W naszej placówce standardem jest wykonywanie znieczulenia miejscowego, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu w trakcie zabiegu. Polega ono na wyłączeniu uczucia bólu, poprzez podanie leku znieczulającego (anestetyku) miejscowo w ten obszar jamy istnej, w obrębie którego wykonywany jest zabieg. 

Znieczulenie wykonywane jest jednorazowo. W zależności, które zęby obejmuje i jaki zabieg jest planowany koniecznym może być wykonanie jednego lub dwóch zastrzyków. 

 

U dzieci przed znieczuleniem stosujemy specjalny żel znoszący ból podczas zastrzyku. Wszystko, aby pociechy lepiej wspominały zabieg!

USŁUGI - powrót

USŁUGI - powrót

POWRÓT

KONTAKT

 

Włocławska 44, 87-811 Szpetal Górny


tel. 604 498 113


wloclawekdentysta@gmail.com


 

All right reserved © Stomatologia Łuniewscy 2016


Pictures designed by Freepik, oralanswers.com, weningerdentistry.com, wikipedia.org, shutterstock.com, space-healthcare.com, nw1dentalcare.co.uk, dogsanddoubles.com, novadentalcare.co.uk


Powered by Joanna Łuniewska-Rajch; http://innovar.pl/